mariposamedica


W naszej przychodni pracuje zespół doświadczonych stomatologów. Oferujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne oraz diagnostykę rentgenowską. Zajmujemy się stomatologią ogólną, dziecięcą, endodoncją, chirurgią, protetyką. Wykorzystujemy nowoczesne metody leczenia wspierane innowacyjnym sprzętem i technologią. Gwarantujemy wysoką jakość.

Sedacja wziewna

Sedacja wziewna, gaz rozweselający to bezpieczna metoda, nie powodująca alergii i nie wchodząca w interakcje z innymi lekami. Jest to rodzaj znieczulenia polegający na wdychaniu mieszaniny gazów, złożonej z podtlenku azotu i tlenu. Zmniejsza lęk przed zabiegiem i redukuje odczuwanie bólu, co istotnie poprawia komfort i ułatwia leczenie.

Pakiet higienizacyjny

Pakiet higienizacyjny to procedura składająca się na skalling i piaskowanie. Skalling to zabieg wykorzystujący urządzenie ultradźwiękowe, za którego pomocą usuwany jest kamień nazębny. Gromadzi się on pod dziąsłami, na koronach zębów i między nimi. Piaskowanie polega na oczyszczeniu zębów z osadu przy użyciu cieczy, zawierającej drobinki substancji czyszczącej pod wysokim ciśnieniem. Cały zabieg dopełniony jest zastosowaniem fluoru.

RTG punktowe

RTG punktowe to metoda diagnostyki obrazowej, która jest bezbolesna i nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Umożliwia ono ocenić stan zęba oraz zębów sąsiadujących, ich budowę, stany zapalne oraz choroby miazgi i przyzębia.

Nakładkowe wybielanie zębów

Nakładkowe wybielanie to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Polega na pobraniu wycisków przez stomatologa i wykonaniu przez technika dwóch przezroczystych szyn pełniących funkcję dostosowanych nakładek. Szynę z preparatem wybielającym powinno nakładać się ok. 2 tygodnie, a nakładki stosować zgodnie z zaleceniami stomatologa.