mariposamedica

Fizjoterapeutka Ania jest osobą pełną doświadczenia, które zdobywała pracując w renomowanym SPA w Norwegii. Specjalizuje się w terapii powięziowej, która doskonale spisuje się w dolegliwościach przeciążeniowych, bólowych i urazowych. Każdą terapię dobiera indywidualnie do osoby, a swoją pracę z pacjentem zawsze poprzedza wnikliwą diagnostyką. Aby leczenie było kompleksowe Ania udziela instruktażu specjalnie dobranych ćwiczeń, wykonuje masaże i opracowuje zestaw ćwiczeń domowych.

Terapia powięziowa

Terapia powięziowa to nowoczesna forma fizjoterapii, która znajduje zastosowanie w terapii bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów i przeciążeń. Opiera się na koncepcji połączenia powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi. Tkanki jednak ulegają często przeciążeniom i sklejają się ze sobą. Terapia powięziowa ma na celu rozerwanie złączonych powięzi i mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego stanowiący formę oddziaływania na układ chłonny. Ma za zadanie poprawę jego motoryki oraz redukcję obrzęków. Rozpoczyna się od odblokowania głównych węzłów chłonnych (szyjnych, pachowych i pachwinowych), a następnie drobnych węzłów i naczyń limfatycznych. Główne wskazania do drenażu to zastoje limfatyczne czy obrzęki powstałe na skutek operacji. Wspomaga również proces odchudzania i redukcję cellulitu.

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna Szybki powrót do funkcjonowania oraz zmniejszenie obrzęku i dolegliwości bólowych po wyrwaniu zęba. Stan zapalny oraz opuchlizna potrafią utrzymywać się nawet kilka dni, dzięki odpowiedniej fizjoterapii jesteśmy w stanie zmniejszyć te dolegliwości. Opieka pozabiegowa obejmuje: drenaż limfatyczny, kinesiotaping oraz rozluźnianie napiętych mięśni.

Masaż klasyczny lub relaksacyjny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu. Może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Najczęściej stosuje się tu tradycyjne techniki masowania, takie jak rozcieranie, głaskanie, ugniatanie, wibracje, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Regularne zabiegi polepszają samopoczucie, a także zmniejszają odczuwalne napięcie mięśniowe.Masaż klasyczny działa: przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, przyspiesza przemianę materii, usprawnia przepływ krwi i limfy, ujędrnia i uelastycznia skórę.Aby masaż dał pożądane efekty, należy powtórzyć go w kilku seriach. Najlepsze rezultaty zauważymy po 10 zabiegach.

Szczególnie polecam – mgr fizjoterapii Anna Kubiczek.