mariposamedica

Pani doktor Karolina specjalizuje się w chirurgii onkologicznej dermatologicznej.  Zajmuje się usuwaniem zmian skórnych. Zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym: usuwanie znamion naskórkowych i melanocytowych, usuwanie włókniaków, kaszaków, nacinanie ropnia. Każda usunięta zmiana jest badana histopatologicznie, co umożliwia prawidłowe wdrożenie dalszego leczenia. Wszystkie rodzaje zabiegów poprzedza wstępna konsultacja.

Kriochirurgia

Kriochirurgia to metoda lecznicza polegająca na miejscowym i kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie. W konsekwencji zabiegu dochodzi do oddzielania wymrożonej tkanki (zmienionej chorobowo) od tkanki zdrowej. Metoda ta jest mało inwazyjna, a miejsce poddane zabiegowi szybko się goi, dając bardzo dobre efekty terapeutyczne.

Badanie histopatologiczne

Badanie histopatologiczne jest nierozerwalnie związane z usuwaniem zmian skórnych. Polega na mikroskopowym zbadaniu wycinka skóry objętej zmianą chorobową w celu określenia rodzaju zmiany. Pozwala zdiagnozować, a tym samym potwierdzić podejrzenie choroby lub całkowicie ją wykluczyć.

Chirurgia dermatologiczna

To zabiegi chirurgiczne wykonywane w znieczuleniu miejscowym: usuwanie znamion naskórkowych i melanocytowych, usuwanie włókniaków, kaszaków, nacinanie ropnia. Każda usunięta zmiana jest badana histopatologicznie, co umożliwia prawidłowe wdrożenie dalszego leczenia.